|
Právě je 05 úno 2025, 22:35
|
|
Stránka 1 z 1
|
[ Příspěvků: 2 ] |
|
Autor |
Zpráva |
avod
Colonel 5 th class
Registrován: 30 pro 2008, 08:13 Příspěvky: 763
|
Top Star Magazín / CZ
TOP STAR: Dagmar Havlová 1. a 2. dílDagmar Veškrnová-Havlová, herečka, která si hned svou první rolí ve filmu Holky z porcelánu získala srdce diváků. Jejího komediálního talentu si velmi brzy všimli i ostatní tvůrci a téměř přes noc se z ní stala jedna z nejobsazovanějších českých hereček. Jak moc její budoucnost ovlivnilo rodinné zázemí? Jak se Dagmar Veškrnová seznámila se svým prvním manželem Radvítem Novákem a rok po svatbě porodila dceru Ninu? O slavné herečce, která dodnes platí za vzor české první dámy, vám budou kromě paní Dagmar samotné vyprávět i její sestra Eva Veškrnová, první manžel Radvít Novák a další kolegové a kamarádi (Premiéra) Známá česká herečka a pozdější manželka bývalého českého prezidenta Václava Havla se narodila se jako Dagmar Veškrnová 22. března 1953 v Brně-Židenicích. V roce 1971 maturovala na státní konzervatoři v Brně a v roce 1975 absolvovala studia na Janáčkově akademii v Brně s titulem magistr. První mimoškolní divadelní zkušenosti získala v Divadle na provázku. Se svým prvním manželem Radvítem Novákem se přestěhovala do Prahy a přijala angažmá v Divadle J. Wolkera, hostovala také v Semaforu. Z tohoto manželství, které skončilo rozvodem, má dceru Ninu. Její herecká kariéra je mnohostranná a hvězdná. Natočila více než 50 filmů a přes 200 televizních inscenací. Prošla několika divadelními scénami, např. Jiřího Wolkera a Divadla na Vinohradech, kde působila až do roku 1996. Získala celou řadu ocenění za nejlepší herecký výkon a několikrát byla oceněna jako nejúspěšnější herečka.
Mezi její nejvýraznější jevištní výkony patří Jana v Anouilhově Skřivánkovi, Kateřina v Shakespaerově Zkrocení zlé ženy, Lady Macbeth, titulní postavy v Ionescově Macbethovi, Gazdině robě, ve Stridbergově Královně Kristině, v Horovitzově Chvíli pravdy a v Čechovově Višňovém sadu. Dnes hostuje v Divadle na Vinohradech a ve Švandově divadle.
Ve filmu debutovala v roce 1974 veselohrou Juraje Herze Holky z porcelánu, kde okamžitě zaujala jak diváky, tak filmové a televizní tvůrce. Zahrála si pak např. ve filmech (převážně komediích, v nichž uplatnila svůj komediální talent) Zítra to roztočíme, drahoušku, Co je doma, to se počítá, pánové, Já už budu hodný, dědečku, Křtiny, Dědictví aneb Kurvahošigutntag... Hodně točila i pro Československou televizi, objevovala se v pohádkách i televizních inscenacích. V 80. letech se stala jednou z nejobsazovanějších televizních a filmových hereček a v žebříčcích divácké popularity útočila na nejpřednější místa.
V polovině 90. let navázala přátelství s úřadujícím prezidentem republiky Václavem Havlem a po smrti jeho první ženy Olgy se za něj v lednu roku 1997 na žižkovské radnici provdala. Povolání herečky považovala za nevhodné pro prezidentovu manželku, a tak svou hereckou kariéru přerušila a začala působit jako první dáma na plný úvazek. Doprovázela manžela při jeho pracovních povinnostech a věnovala se charitě. Mimo jiné založila nadaci Vize 97 a stala se předsedkyní její správní rady.
V roce 2005 se navrátila po 11leté pauze s velkým úspěchem na divadelní scénu ve hře Izraele Horovitze Chvíle pravdy. Dále nastudovala náročnou roli šlechtičny Raněvské, kterou uvádí Divadlo na Vinohradech. Před televizní kameru se vrátila v prosinci 2008 v televizním filmu Kanadská noc. Zatím poslední celovečerní film, ve kterém hraje, je thriller Julia Ševčíka Normal (2009), v současné době ztvárnila jednu z hlavních rolí ve filmu podle divadelní hry svého manžela Václava Havla a pod jeho režijním vedením Odcházení, který bude mít premiéru na jaře příštího roku.
V televizním životopisném medailonku Dagmar Havlové se dozvíte spoustu zajímavých informací nejen od ní samotné, ale i od její sestry Evy Veškrnové, prvního manžela Radvíta Nováka a dalších kolegů a přátel. Formát : AVI Formát/Info : Audio Video Interleave Formát/Family : RIFF Velikost souboru : 226 MiB Hrací čas : 30mn 21s Bit rate : 1032 Kbps Video #0 Codec : XviD Codec/Family : MPEG-4 Codec/Info : XviD project Nastavení kodeku/Pac : No Nastavení kodeku/BVO : Yes Nastavení kodeku/QPe : No Nastavení kodeku/GMC : 0 Nastavení kodeku/Mat : Default Hrací čas : 30mn 21s Bit rate : 891 Kbps Šířka : 640pixely Výška : 352pixely Poměr stran : 16/9 Frame rate : 25.000 fps Rozlišení : 8 bits Chroma : 4:2:0 Interlacement : Progressive Bits/(Pixel*Frame) : 0.158 Enkódoval : XviD0050 Audio #0 Codec : MPEG-1 Audio layer 3 Bit rate : 128 Kbps Bit rate mode : CBR Kanál(y) : 2 kanály Sampling rate : 48 KHz Rozlišení : 16 bits Coherency/PlayTime : 0 1. díl:2.díl:
_________________ Vždy nahazuji svůj rip a upload. Všechny moje uploady jsou bez hesla. Všechny moje uploady dávám na ulozto a fastshare.
Naposledy upravil zick-zack dne 18 čer 2014, 22:50, celkově upraveno 1 |
odstraněno mrtvé IMG |
|
18 pro 2010, 14:57 |
|
|
avod
Colonel 5 th class
Registrován: 30 pro 2008, 08:13 Příspěvky: 763
|
Re: Top Star Magazín / CZ
TOP STAR: Ladislav SmoljakJaká byla cesta jaderného fyzika a matematika Ladislava Smoljaka na režisérskou stoličku kultovních filmů Vrchní, prchni! či Kulový blesk? Kde se seznámil se Zdeňkem Svěrákem, a za jakých okolností vznikly jejich první scénáře k filmům Jáchyme, hoď ho do stroje! a Marečku, podejte mi pero!? Jak vznikl nápad „stvořit“ fiktivního českého myslitele Járu Cimrmana? Třikrát ženatý otec čtyř dětí ovlivnil nejen český film, ale i hudbu. Byl to on, kdo za svého působení v časopise Mladý svět vymyslel anketu Zlatý slavík. Na Ladislava Smoljaka vzpomínají rodina, kamarádi a kolegové.
Ladislav Smoljak se výrazně zapsal do historie českého kulturního dění nejen jako spolutvůrce legendárního autorského divadla, dramatik, scenárista a publicista, ale také jako divadelní, filmový a televizní režisér a herec. Narodil se v Praze 9. 12. 1931. Vystudoval gymnázium a po absolutoriu Vysoké školy pedagogické pracoval jako asistent na fakultě jaderné fyziky a učil fyziku a matematiku v Brandýse nad Labem. Poté odešel ze školy a stal se redaktorem a novinářem. V letech 1961-1963 vedl kulturní rubriku v časopise Mladý svět. Málokdo ví, že právě on v té době vymyslel zpěváckou anketu Zlatý slavík, která později přesáhla hranice časopisecké soutěže a stala se významným fenoménem populární hudby. Další stálé zaměstnání měl jako redaktor v nakladatelství Mladá fronta, poté byl scenáristou a od roku 1978 i režisérem Filmového studia Barrandov. Od roku 1990 byl na volné noze...
Společně se Zdeňkem Svěrákem uvedl fenomenálním způsobem do nejširšího povědomí osobnost fiktivního velikána Járy Cimrmana. Osobnost geniálního myslitele se zrodila v roce 1966 při přípravě zábavného rozhlasového pořadu Vinárna U pavouka, a za následným zrodem Divadla Járy Cimrmana stál kromě Smoljaka a Svěráka také Jiří Šebánek. Divadlo Járy Cimrmana působí od roku 1992 v prostorách Žižkovského divadla (později Žižkovské divadlo Járy Cimrmana). Kdo z nás by neznal alespoň některé z jejich her – např.: Akt, Vyšetřování ztráty třídní knihy, Hospoda na mýtince, Dlouhý, široký a krátkozraký, Dobytí severního pólu, Záskok, Švestka... Poslední společnou prací dvojice Svěrák-Smoljak byla hra České nebe (200. Cimrmanovo po třicet let "stále objevované" dílo se ale dostalo i na filmové plátno (podle hry Vražda v salonním coupé byl natočen film Rozpuštěný a vypuštěný). Fenomén osobnosti Járy Cimrmana byl uveden do světa filmu komedií Jára Cimrman, ležící spící...
V sedmdesátých letech se Ladislav Smoljak začal podílet na filmové tvorbě, a to hned v několika profesích. Jako autor námětu je podepsán pod komedií Jáchyme, hoď ho do stroje, jako scenárista i herec v menších rolích se pak uvedl dalšími mimořádně úspěšnými a dodnes populárními filmy Marečku, podejte mi pero! a Na samotě u lesa. Ve spolupráci se Zdeňkem Podskalským si pak vyzkoušel i filmovou režii (Kulový blesk). Jeho první samostatnou režií byla komedie Vrchní, prchni! Smoljak se Svěrákem se sešli v rámci filmu naposledy u posmutnělé komedie Nejistá sezóna (1987), která byla jakousi autobiografií jejich vlastního divadla a tento film také zaznamenává fragmenty jejich divadelních her. Smoljak se nadále připomínal divákům nevelkými úlohami ve filmech (Nesmrtelná teta, Akumulátor, Kolja) a jako filmový herec naposledy hrál epizodní rolí důchodce v komedii Vratné lahve (2007).
Ladislav Smoljak byl do posledních dní svého života aktivní, na divadelním jevišti stál naposledy 27. května 2010 (v představení České nebe), pak byl ale hospitalizován v kladenské nemocnici, kde 6. června 2010 zemřel ve věku 78 let. Byl dvakrát ženatý, poprvé se Soňou Doležílkovou, podruhé se oženil s Dagmar Čamrovou. Z obou manželství měl celkem čtyři děti – Kateřinu, Bětu, Filipa a Davida (syn David Smoljak působí jako scenárista a dramaturg, uplatňuje se také svými publicistickými pracemi). Divadlo Járy Cimrmana a Smoljakova tvorba, prezentovaná dnes četnými vydáními na zvukových nosičích i na DVD, spolu s nesmrtelnými hláškami z filmů i nevelkými hereckými kreacemi uvedla Ladislava Smoljaka mezi přední osobnosti české kultury 20. století. Nenechte si proto ujít dnešní TOP STAR, ve kterém na Ladislava Smoljaka zavzpomínají členové rodiny, jeho kamarádi a kolegové.General : E:\Aver\TOP STAR Waldemar Matuška.avi Format : AVI Length : 375 MiB for 50mn 21s 120ms Video #0 : XviD at 891 Kbps Aspect : 640 x 352 (1.818) at 25.000 fps Audio #0 : MPEG-1 Audio layer 3 at 128 Kbps Infos : 2 kanály, 48 KHz Poznámka moderátora - Linky DEAD - Zick-zackTOP STAR: Dagmar Havlová 1. a 2. díl Dagmar Veškrnová-Havlová, herečka, která si hned svou první rolí ve filmu Holky z porcelánu získala srdce diváků. Jejího komediálního talentu si velmi brzy všimli i ostatní tvůrci a téměř přes noc se z ní stala jedna z nejobsazovanějších českých hereček. Jak moc její budoucnost ovlivnilo rodinné zázemí? Jak se Dagmar Veškrnová seznámila se svým prvním manželem Radvítem Novákem a rok po svatbě porodila dceru Ninu? O slavné herečce, která dodnes platí za vzor české první dámy, vám budou kromě paní Dagmar samotné vyprávět i její sestra Eva Veškrnová, první manžel Radvít Novák a další kolegové a kamarádi (Premiéra) Známá česká herečka a pozdější manželka bývalého českého prezidenta Václava Havla se narodila se jako Dagmar Veškrnová 22. března 1953 v Brně-Židenicích. V roce 1971 maturovala na státní konzervatoři v Brně a v roce 1975 absolvovala studia na Janáčkově akademii v Brně s titulem magistr. První mimoškolní divadelní zkušenosti získala v Divadle na provázku. Se svým prvním manželem Radvítem Novákem se přestěhovala do Prahy a přijala angažmá v Divadle J. Wolkera, hostovala také v Semaforu. Z tohoto manželství, které skončilo rozvodem, má dceru Ninu. Její herecká kariéra je mnohostranná a hvězdná. Natočila více než 50 filmů a přes 200 televizních inscenací. Prošla několika divadelními scénami, např. Jiřího Wolkera a Divadla na Vinohradech, kde působila až do roku 1996. Získala celou řadu ocenění za nejlepší herecký výkon a několikrát byla oceněna jako nejúspěšnější herečka.
Mezi její nejvýraznější jevištní výkony patří Jana v Anouilhově Skřivánkovi, Kateřina v Shakespaerově Zkrocení zlé ženy, Lady Macbeth, titulní postavy v Ionescově Macbethovi, Gazdině robě, ve Stridbergově Královně Kristině, v Horovitzově Chvíli pravdy a v Čechovově Višňovém sadu. Dnes hostuje v Divadle na Vinohradech a ve Švandově divadle.
Ve filmu debutovala v roce 1974 veselohrou Juraje Herze Holky z porcelánu, kde okamžitě zaujala jak diváky, tak filmové a televizní tvůrce. Zahrála si pak např. ve filmech (převážně komediích, v nichž uplatnila svůj komediální talent) Zítra to roztočíme, drahoušku, Co je doma, to se počítá, pánové, Já už budu hodný, dědečku, Křtiny, Dědictví aneb Kurvahošigutntag... Hodně točila i pro Československou televizi, objevovala se v pohádkách i televizních inscenacích. V 80. letech se stala jednou z nejobsazovanějších televizních a filmových hereček a v žebříčcích divácké popularity útočila na nejpřednější místa.
V polovině 90. let navázala přátelství s úřadujícím prezidentem republiky Václavem Havlem a po smrti jeho první ženy Olgy se za něj v lednu roku 1997 na žižkovské radnici provdala. Povolání herečky považovala za nevhodné pro prezidentovu manželku, a tak svou hereckou kariéru přerušila a začala působit jako první dáma na plný úvazek. Doprovázela manžela při jeho pracovních povinnostech a věnovala se charitě. Mimo jiné založila nadaci Vize 97 a stala se předsedkyní její správní rady.
V roce 2005 se navrátila po 11leté pauze s velkým úspěchem na divadelní scénu ve hře Izraele Horovitze Chvíle pravdy. Dále nastudovala náročnou roli šlechtičny Raněvské, kterou uvádí Divadlo na Vinohradech. Před televizní kameru se vrátila v prosinci 2008 v televizním filmu Kanadská noc. Zatím poslední celovečerní film, ve kterém hraje, je thriller Julia Ševčíka Normal (2009), v současné době ztvárnila jednu z hlavních rolí ve filmu podle divadelní hry svého manžela Václava Havla a pod jeho režijním vedením Odcházení, který bude mít premiéru na jaře příštího roku.
V televizním životopisném medailonku Dagmar Havlové se dozvíte spoustu zajímavých informací nejen od ní samotné, ale i od její sestry Evy Veškrnové, prvního manžela Radvíta Nováka a dalších kolegů a přátel. General : E:\Aver\TOP STAR Dagmar Havlová.avi Format : AVI Length : 375 MiB for 50mn 21s 120ms Video #0 : XviD at 891 Kbps Aspect : 640 x 352 (1.818) at 25.000 fps Audio #0 : MPEG-1 Audio layer 3 at 128 Kbps Infos : 2 kanály, 48 KHz 1. díl:2.díl:TOP STAR: Helena Růžičková Živelná herečka s duší vědmy. Legendární filmová matrona, která chtěla být v dětství baletkou. Jak bojovala se svojí nadváhou, za kterou mohla nemoc? Jaký měla vztah se synem, hercem Jiřím Růžičkou? Bojovala s rakovinou, ale na co zemřela doopravdy? Helena Růžičková bezesporu patřila mezi naše nejvýraznější a nejznámější herečky. Narodila se v Praze 13. června 1936 jako Helena Málková. Otec ji již od dětství vedl k umění. Jako čtyřletá žačka soukromé baletní školy dokonce hostovala v baletu pražského Národního divadla. Do diváckého povědomí se dostala především díky hlavním rolím v úspěšných českých komediích např. v sérii filmů o Homolkových, trilogii Slunce, seno, jahody, Slunce, seno a pár facek, Slunce, seno, erotika nebo ve filmech Trhala fialky dynamitem, Což takhle dát si špenát, Pane, vy jste vdova!, Co je doma, to se počítá, pánové... Zahrála si i ve známých českých pohádkách, jako jsou např. Tři oříšky pro Popelku, Honza málem králem, O princezně Jasněnce a létajícím ševci, Dívka na koštěti nebo Z pekla štěstí 2. Diváci mohli tuto skvělou herečku ale vidět také v seriálech – např. Hříšní lidé Města pražského, Arabela, Návštěvníci, Vlak dětství a naděje, Přítelkyně z domu smutku. Její poslední rolí byla postava zelinářky ve filmu režiséra Zdeňka Trošky Kameňák 2. Helena Růžičková před kamerou dokázala umně využívat svůj temperament, spontánnost a výřečnost. Protože i přes svou pozdější vysokou nadváhu byla velmi čilá a pohyblivá, byly pro ni typické postavy rázných a energických žen.
Se svým manželem, pomocným režisérem a příležitostným hercem Jiřím Růžičkou st. (1932 – 2003), měla syna Jiřího, který se stal také hercem. Spolu se synem si pak zahrála v sérii úspěšných komedií Slunce, seno ... a také ve filmu Trhala fialky dynamitem. Syn Jiří zemřel v únoru roku 1999 ve věku 43 let. Byl ženatý a má dvě dcery.
V devadesátých letech Helena Růžičková omezila svou hereckou činnost a začala se věnovat okultním vědám. Obdiv mnoha lidí si získala zejména svým nebojácným a statečným bojem s rakovinou, který popsala také v několika knihách. Byla oblíbená i pro svůj pozitivní a optimistický přístup k životu. Zemřela v plzeňské nemocnici 4. ledna 2004.General : E:\Aver\TOP STAR Helena Růžičková.avi Format : AVI Length : 375 MiB for 50mn 21s 120ms Video #0 : XviD at 891 Kbps Aspect : 640 x 352 (1.818) at 25.000 fps Audio #0 : MPEG-1 Audio layer 3 at 128 Kbps Infos : 2 kanály, 48 KHz Poznámka moderátora - Linky DEAD - Zick-zackTOP STAR: Karel SvobodaZavzpomínejte s námi na geniálního hudebního skladatele! Životní příběh Karla Svobody vypráví jeho žena Vendula, syn Petr, přátelé a kolegové. Prozradíme, kdo mu koupil první klavír, kdo ho oženil nebo jak se měl stát zubařem. Život nezapomenutelného hudebníka provázely také tragédie, a tak připomeneme smrt jeho první ženy Hanky, nehodu kamaráda Jiřího Štaidla i zákeřnou nemoc dcery KlárkyGeneral : E:\Aver\TOP STAR Karel Svoboda.avi Format : AVI Length : 380 MiB for 51mn 1s 400ms Video #0 : XviD at 891 Kbps Aspect : 640 x 352 (1.818) at 25.000 fps Audio #0 : MPEG-1 Audio layer 3 at 128 Kbps Infos : 2 kanály, 48 KHz Poznámka moderátora - Linky DEAD - Zick-zackTOP STAR: Rudolf HrušínskýFormat : AVI Length : 373 MiB for 50mn 5s 160ms Video #0 : XviD at 891 Kbps Aspect : 640 x 352 (1.818) at 25.000 fps Audio #0 : MPEG-1 Audio layer 3 at 128 Kbps Infos : 2 kanály, 48 KHz Slavný melancholik se smutnýma očima. Opravdu ho režim donutil dělat taxikáře? Zlomila mu vaz politika, nebo čtyři infarkty? Sledujte jeho cestu od Švejka do parlamentu! Prožijte dramatický životní příběh charismatického herce, jehož život poznamenala řada divokých zvratů.
Thálii sloužil takřka půl století. Herec s nezapomenutelným melancholickým pohledem, který dokázal téměř bez gest a mimiky brilantně ztvárnit jakoukoli roli. Na Rudolfa Hrušínského, jemuž právem náleží přezdívka český Jean Gabin, zavzpomínají nejen jeho slavní synové, ale i kolegové z divadla a filmu.
Herectví v genech Narodil se v roce 1920 v divadelním zákulisí rodinné kočovné společnosti. Odmalička byl na prknech, která znamenají svět, jako doma. Od chvíle prvních krůčku začal hrát dětské role (včetně holčiček). Komediantem byl i na škole – kvůli exhibici s lasem ho vyloučili z gymnázia. V 17 letech však už extrémně nadaný herec získal angažmá v divadle D 38 u slavného E. F. Buriana. Cesta do hlubin hercovy duše Na konci 30. let se začal poprvé projevovat i na plátně. Kdo by zapomněl například na roli studenta Vaňka v Cestě do hlubin študákovy duše? Herec však pro film neopustil divadlo – přešel k Městským divadlům pražským. Při hře Maryša se seznámil se svou budoucí ženou Evou Koubovou. Přál si, aby se oba jeho synové stali herci? Nezapomenutelný Švejk Časem se mu podařilo divadlo a film skloubit a sklízet úspěchy na obou frontách. Dodnes jsou oblíbené tituly Noční motýl, Neviděli jste Bobíka, Hostinec u kamenného stolu či Cirkus bude. Kvůli roli vojáka Švejka ve filmech Dobrý voják Švejk a Poslušně hlásím dokonce neváhal ztloustnout a pár kil navíc už mu pak zůstalo. Kouzelné role ztvárnil v pohádce Dařbuján a Pandrhola nebo v Rozmarném létě. Radši taxikářem než proletářem Krátce po filmu Juraje Herze Spalovač mrtvol v roce 1968 se Rudolf Hrušínský znelíbil komunistickému vedení. Když pak navíc podepsal Dva tisíce slov, nesměl učit na DAMU, hrát ve filmu, televizi a rozhlase. V divadle dostával jen bezvýznamné roličky. Co je pravdy na tom, že se slavný umělec živil v té době jako taxikář?
Návrat ztraceného herce Zlom v kariéře herce nastal v roce 1977, kdy se Rudolf Hrušínský musel zúčastnit zasedání Anticharty. Teprve pak se po téměř deseti letech znovu objevily pracovní příležitosti a umělec si zahrál ve snímcích, jako byly Dým bramborové natě, Adéla ještě nevečeřela, Kulový blesk či Diagnóza smrti. Prý jej dokonce v té době začal zvát komunistický ministr Obzina na hony. Jak na to herec reagoval? Čtyři infarkty V osmdesátých letech herec najednou zhubl. Přestože celoživotní silný kuřák prodělal čtyři infarkty, na rady lékařů nikdy nedal. Již jako nemocný natočil Postřižiny, Pozor, vizita, Tři veteráni, Slavnosti sněženek či Vesničko má, středisková. V roce 1988 byl jmenován národním umělcem. Prý se pyšnil tím, že to bylo za herecké mistrovství, nikoli za angažovanou činnost, za kterou tento titul dostávali jiní. Poslancem za OF Po sametové revoluci v roce 1989 se i přes těžkou nemoc zapojil do politiky. Stal se poslancem za Občanské fórum. Náročná práce se však ještě více podepsala na jeho zdraví. Herec se ale nevzdával a stále pracoval. Zahrál si v divadle dokonce společně se synem a vnukem ve hře Obsluhoval jsem anglického krále a natočil Obecnou školu. Jako mnozí další velcí umělci hrál i Rudolf Hrušínský až do konce – ještě z nemocnice jezdil na natáčení filmu Noc rozhodnutí.Poznámka moderátora - Linky DEAD - Zick-zackTOP STAR: Jiřina JiráskováJiřina Jirásková je legendární česká herečka, jejíž nesmrtelný šarm, eleganci a ostrý ironický humor nesmazalo ani desetiletí zákazu filmování, o které se „zasloužila“ komunistická zlovůle. Paradoxem je, že do divadla nastoupila plná ideálů jako členka komunistické strany. „Bylo to mladistvé rozevláté gesto. Chtěla jsem něčeho dosáhnout, něco předělat, postavit, něco zlomit, napravit... Bylo po německé okupaci, neměli jsme žádnou jinou zkušenost. Stalin byl osvoboditel, a že ne moc upřímný, jsme nepoznali,“ tvrdí Jirásková, která do strany vstoupila už v šestnácti letech. Kdy odhalila, že jsou její ideály falešné?
Narodila se 17. února 1931 v Praze. Herecké geny podědila po tatínkovi, který vystupoval s ochotnickým divadlem. Původně studovala na kutnohorském klášterním gymnáziu u voršilek, kam ji poslali rodiče. Proč se nakonec jeptiškou nestala a jak přišla na to, že by jí bylo lépe na konzervatoři?
Z druhého ročníku konzervatoře pokračovala na DAMU, kterou absolvovala roku 1950. Jejími profesory byli Ladislav Pešek, Karel Höger či Miloš Nedbal. První angažmá získala v královéhradeckém oblastním divadle – dnes Klicperovo divadlo. Strávila zde jedinou sezonu a v roce 1951 přešla do Ústředního divadla čs. armády, současného Divadla na Vinohradech, kde působí dodnes. Kdy se poprvé objevila před kamerou a ve kterém snímku?
První výraznou roli Jirásková získala ve filmu Smyk (1960), následovaly další filmy nové vlny 60. let renomovaných režisérů: Každý den odvahu (1964); Bloudění, (1965); Hotel pro cizince, (1966); Naše bláznivá rodina (1968) či legendární seriál Sňatky z rozumu (1968).
Miloval ji Miloš Forman, Vlastimil Brodský, Jiří Pleskot i Zdeněk Podskalský, s nímž ji nakonec spojilo partnerské soužití. Přesto si ho nikdy nevzala a se svou největší životní láskou bohužel ani neměli děti. Lituje toho? Co by udělala jinak? A co všechno se v jejím pracovním i soukromém životě změnilo po roce 1989, kdy se stala ředitelkou Divadla na Vinohradech? O Jiřině Jiráskové hovoří Jaromír Hanzlík, Daniela Kolářová, Antonie Hegerlíková, Tomáš Töpfer a další...Poznámka moderátora - Linky DEAD - Zick-zackMůj upload
_________________ Vždy nahazuji svůj rip a upload. Všechny moje uploady jsou bez hesla. Všechny moje uploady dávám na ulozto a fastshare.
Naposledy upravil zick-zack dne 18 čer 2014, 22:54, celkově upraveno 2 |
odstraněny mrtvé linky |
|
14 led 2011, 15:17 |
|
|
|
|
Stránka 1 z 1
|
[ Příspěvků: 2 ] |
|
|
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru Nemůžete odpovídat v tomto fóru Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru
|
Uložto alternativa Pizza Modena MovieDB.cz filmová databáze
|